Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kohtumine EY-ga kapitali kättesaadavuse turutõrgete kaardistamiseks

16.Nov.2021 @ 11:00 - 12:00

EY viib läbi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt tellitud projekti, mis keskendub turutõrgete väljaselgitamisele VKE-de ja suurettevõtete kasvu- ja suuremahuliste projektide kapitali kaasamisel (üle 5 mln euro) ning riigi rollile kapitali kättesaadavuse parandamiseks suuremahuliste projektide puhul. Ehk eesmärk on välja selgitada, kas esinevad turutõrked just suuremahuliste projektide finantseerimisel ning kas ja mida peaks riik tegema, et turutõrke olemasolul seda leevendada (läbi finantseerimislahenduste pakkumise ja erainvesteeringute võimendamise).

Suurprojektide kapitali kättesaadavuse osas ilmselt väga laiaulatuslikku turutõrget ei ole, küll aga võib aastas olla mitmeid suurprojekte, kus riik saaks õla alla panna, et koos erasektoriga riske jagada ning tagada suuremahuliste tehingute toimumine. Täna aga puudub mehhanism, kus riik saaks strateegiliste eesmärkide täitmiseks vajalike investeeringute puhul toetada nende elluviimist ja vajadusel kommertspankadega riske jagada (pole nt võimalik pakkuda piiavalt suures summas KredExi käendust, SmartCapi omakapitaliinvesteeringuid).

Kas hinnanguline suurprojektide rahastamise turutõrge eksisteerib ja mis puudused iseloomustavad täna pankade poolt pooleli jäetud suurtehinguid? Lisaks, kas ja mida võiks riik ette võtta (samal ajal mitte eraturuga konkureerides), et olulised suurprojektid siiski toimuksid ja Eestisse jääks? Kuidas riik saaks kindlustada enamate suuremahuliste projektide finantseerimise kohalike turuosaliste poolt (KredEx-i käendussummade piirmäära tõstmine, SmartCapi omakapitaliinvesteeringute kombineerimine eraturu finantseerimisega vm)?

 

Details

Date:
16.Nov.2021
Time:
11:00 - 12:00
Event Category:

Venue

Microsoft Teams